O pokožce

 

Péče o pokožku je více než kosmetika

Struktura kůže

Kůže je největším orgánem lidského těla. Její velikost činí přibližně 1,5 m2 až 2 m2, a ačkoli je pouze několik milimetrů tenká, váží 10 až 20 kg, což představuje zhruba 7 % celkové tělesné hmotnosti. Na každém centimetru čtverečním se mimo jiné nacházejí přibližně 4 metry nervů, 5000 senzorů a miliony buněk. Kůže je aktivní tkáň, která plní řadu důležitých funkcí, z nichž nejvýznamnější je funkce ochranná, kdy kůže chrání tělo proti vniku škodlivých látek, mikroorganismů a před UV-zářením.

 

 

Co je pH ?

pH je odborný výraz, který vypovídá o míře kyselosti nebo zásaditosti vodných roztoků látek. Škála existujících hodnot pH se pohybuje v rozmezí 0 až 14, kde nízké hodnoty odpovídají kyselému prostředí, střed uvedeného intervalu o hodnotě 7 reprezentuje roztoky neutrální a hodnoty vyšší odpovídají alkalickým (zásaditým) roztokům.

 

 

 

 

 

 

 

 

Přirozený ochranný plášť kůže
Naše kůže má jeden charakteristický rys: její povrch je lehce kyselý. Průměrná hodnota pH kůže je 5,5. Mírně kyselý povrch chrání kůži před patogeny. Změny hodnoty pH oslabují ochrannou funkci kyselého pláště, což může způsobit dehydrataci, podráždění, nebo dokonce kožní infekce či alergie.
I když si to mnozí nepřipouštějí, nejen kontakt kůže se silně kyselou či zásaditou látkou může porušit její kyselý ochranný plášť kůže, ale může to mít na svědomí také pravidelné mytí mýdlem nebo používání kosmetických přípravků, jejichž hodnota pH neodpovídá přirozeně kyselému pH 5,5 zdravé kůže. To bohužel platí o většině přípravků, které mají i tzv. neutrální pH.
Kosmetika Sebamed představuje kompletní péči o pokožku celého těla. Hodnota pH 5,5 posiluje a podporuje obnovu přirozeného ochranného pláště kůže. Zvyšuje hydrataci a elasticitu pokožky.
Pouze zdravá pleť může plnit svůj účel a odolávat neustálým stresům. A proto je péče o pokožku více než kosmetika. Pouze zdravá pleť je krásná!