Jak pečovat o suché a rozpraskané rty?

Zima přináší kromě sněhu, mrazu a Vánoc také problém suchých a rozpraskaných rtů. Hebké pusinky se tak rázem mohou změnit ve struhadla na mrkev. Jak tedy o rty v zimních měsících pečovat?

Rty jsou oproti ostatním částem obličeje citlivější: pokožka je zde v porovnání s jinými oblastmi o hodně tenčí, což znamená, že rty mají slabší ochranu. Aby rty nebyly suché a rozpraskané, je potřeba je náležitě hydratovat a chránit před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Kromě větru a mrazu, které rty vysušují, nelze opomenout ani UV paprsky slunečního záření. Modrá zimní obloha je sice krásná, ale na rty má stejný dopad jako ta letní - nějaký ten ochranný faktor je prostě potřeba. 

Přírodní bio péče o rty v podobě bambuckého másla, kokosového oleje či sádla není vždy tou nejsofistikovanější nebo nejpraktičtější metodou. Balzám na rty v kabelce, kapse, autě a na nočním stolku je zkrátka základ. Sebamed nabízí řešení, která si zákazníci oblíbili. Prvním z nich je velmi jemný dětský balzám na rty (který si ale oblíbily i maminky!) s ochranným komplexem na bázi přirozených lipidů.

Další oblíbený produkt je tyčinka na rty s UV filtrem SPF 25, která podporuje efektivní regeneraci suchých a popraskaných rtů. Díky vitaminu E a bisabololu (z heřmánkového extraktu) ulevuje od podráždění. Intenzivně vyživuje citlivé rty a podporuje jejich hydrataci díky esenciálním rostlinným extraktům z jojoby a rýže. Tyčinka chrání jemnou kůži díky UVA a UVB filtru před spálením a následnými potížemi. Poskytuje ideální péči suchým a popraskaným rtům. A navíc: neobsahuje konzervanty.

Nenechte dojít situaci tak daleko, že budete mít rty rozpraskané tak, že si budete zrohovatělou pokožku neustále okusovat zuby. Důležitá je prevence a pravidelná péče!