My myjeme dobře

Sebamed naslouchá potřebám pokožky svých zákazníků už přes půl století, takže dokáže nabídnout zdravé mytí. 

V dnešní době trendů jako no poo a dalších výstřelků moderní doby často zaznívá - i z úst lékařů-  názor, že mýt se každý den je nezdravé. Stačí prý jednou týdně. Ne každému ale vyhovují takto drsná (ne)hygienická pravidla. Sprcha nebo koupel patří k rituálům moderního člověka i příjemným způsobům relaxace. 

Co je tedy na mytí nezdravého? Především různé dráždivé složky, které řada kosmetických výrobků obsahuje. Dalším problémem je samotné vysušování pokožky při mytí. Není od věci zmínit, že pH 5,5, které je dnes ve světě mýdel a sprchových gelů spíše samozřejmostí, je „vynálezem“ zakladatele Sebamedu Dr. Maurera. Ten jako první objevil, že pokožka má mírně kyselý povrch, který ji chrání před škodlivými vnějšími vlivy, dehydratací, bakteriemi apod. Na základě toho zahájil intenzivní a dlouhotrvající výzkum, na jehož konci stálo mytí bez alkalických složek. Nejen ekzematici se radovali.

Sebamed samozřejmě neusnul na vavřínech a dnes nabízí celou škálu produktů na mytí vyrobených na míru různým typům pokožky a to včetně atopické, ekzematické, citlivé a dětské. Kromě osvěžujících sprchových gelů Spa a Gel Fresh Shower pro všechny typy pokožky jsou to i sprchové gely a mycí emulze s olejem pro velmi citlivou pokožku, dále populární klasické mýdlové kostky Syndet pro děti i dospělé.  Pro atopiky, ekzematiky i alergiky je pak určená mycí emulze s fytosteroly, která je vhodná i pro děti. Teenageři a všichni, které trápí akné a vřídky v obličeji, zase ocení antibakteriální (a póry čistící) pěnu. Samostatnou kapitolou jsou pak šampony a dětská péče či mytí intimních partií.

Právě teď je ideální doba některý z nich vyzkoušet.

vyzkoušet teď